Niepubliczne Przedszkole - Mały Einsteinek

Adopcja psa - jak zadbać o nowego pupila?

Adopcja psa - jak zadbać o nowego pupila? Pierwsze kroki po adopcji

Zapewnienia zapewnieniami, ale rzeczywistość nierzadko okazuje się zupełnie inna, a przez to może się okazać, że nasz pupil ma pchły lub co gorsza - jest zarobaczony. Dlatego pierwszym miejscem, w które powinniśmy się udać, jest nie psi fryzjer, a weterynarz. To on kompleksowo zbada stan zwierzęcia i zaleci ewentualnie dalsze kroki postępowania.

Istotne jest to, aby wizytę przeprowadzić możliwie szybko po wzięciu zwierzęcia do domu. Psie choroby wprawdzie najczęściej nie przechodzą na ludzi, ale ich bagatelizowanie może mieć dla czworonoga okropne skutki, ze skomplikowanymi, wymagającymi kosztownej terapii farmakologicznej powikłaniami włącznie!

Dalsza droga - pielęgnacja

Kiedy już zadbaliśmy o stan zdrowia, możemy zadbać także o wygląd. Strzyżenie psów świeżo wziętych ze schroniska jest jednym z najważniejszych punktów, które musimy wykonać - po dokładnej kąpieli oczywiście. Najważniejsze jest, by przeprowadzić wizytę w salonie dla psów dopiero wtedy, gdy z czworonogiem już wszystko w porządku - podczas tych pierwszych, tak naprawdę adaptacyjnych dni nie powinniśmy narażać pupila na stres wynikający ze zbyt wielu wrażeń. Dobry psi fryzjer zajmie się naszym zwierzakiem w odpowiedni sposób, a my będziemy na pewno cieszyć się jeszcze przez wiele lat wiernym przyjacielem.
Tagi: /

Przeczytaj także: