ABC Przedszkola to kompendium wiedzy na temat przedszkoli oraz wychowania i rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym.

Portal zawiera regularnie aktualizowaną bazę przedszkoli i umożliwia rodzicom wybór najlepszego przedszkola dla swojego dziecka. To, co wyróżnia ABC Przedszkola, to możliwość monitorowania wolnych miejsc w wybranych przez siebie placówkach. Jest to niezwykle pomoce narzędzie dla rodziców przy podejmowaniu decyzji dotyczącej wyboru przedszkola.

Portal ABC Przedszkola jest kierowany zarówno do rodziców, jak i przedszkoli oraz niań i firm, które prowadzą działalność powiązaną z branżą dziecięcą.

Rodzic może przeglądać profile poszczególnych placówek przedszkolnych, zapoznać się z programem dydaktycznym oraz konkursami lub imprezami dla dzieci. W wolnych chwilach zapraszamy do lektury ciekawych artykułów na temat przedszkolaków oraz specjalistycznych porad dotyczących rozwoju i wychowywania dziecka. Ponadto na abcprzedszkola.pl prezentowane są zbliżające się wydarzenia dla najmłodszych organizowane przez miasta i gminy, przedszkola oraz inne instytucje związane bezpośrednio bądź pośrednio z dziećmi (więcej informacji znajdą Państwo w sekcji ‘Wydarzenia’).

Przedszkola mają możliwość zaprezentować swoją ofertę i tym samym zachęcić rodziców do skierowania dziecka do pod ich opiekę. Dodatkowo ABC Przedszkola oferuje pliki ze scenariuszami przedstawień teatralnych, które są przydatne podczas zajęć z dziećmi. Pliki można bezpłatnie pobierać w sekcji ‘Artykuły’.

Dodatkowo portal zawiera bazę lekarzy chorób dziecięcych oraz pediatrów i psychologów, a także bazę firm działających w branży dziecięcej.

Forum umożliwia wymianę zdań oraz doświadczeń między uczestnikami rozmów na temat przedszkoli i przedszkolaków. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość kierowania pytań do psychologa, który chętnie udzieli odpowiedzi i wskazówek na nurtujące Państwa problemy.